English

1947′den yarına

Türkiye ağaç işleme makineleri sanayiinin öncü firması Sabri Yaman Ağaç Makinaları San. ve Tic. A.Ş.’nin kuruluşu 1947 yılına dayanır.

Firmanın kurucusu M. Sabri Yaman, 1960′lı yıllara kadar Planya makinaları, şerit makinaları, freze makinaları ve Ahşap sektöründe muhtelif makinalar üretmiştir.

1962 yılından itibaren Ağaç İşleme Makinaları üretiminde ihtisaslaşmaya yönelik yatırım hamlesine girişen Sabri Yaman, ülkemizde ilk kez 110′luk ve 120′lik Arabalı Şerit Makinaları, Parke ve Kontraplak Soyma Makinaları, Profil Makinaları, Yatar Freze ve Yatar Daire Makinaları üreterek ürün yelpazesini genişletmiştir.

Sabri Yaman Ağaç Makinaları San. ve Tic. A.Ş., daha sonra 80′li yıllarda Türkiye’nin degişen ve gelişen ihtiyaçları doğrultusunda dünya pazarlarına açılma hedefine yön vermiştir. Çok bıçaklı ahşap profil makinalarının seri üretimini sürdürürken, yine Türkiye’de ilk kez set halinde parke makinaları imalatını gerçekleştirmiş ve imal ettiği makinaları yurt dışı pazarlarına satmıştır.

Kuruluşundan bu yana ağaç makinaları üreten ve bu alanda büyük bir bilgi birikimine sahip olan Sabri Yaman Ağaç Makinaları San. ve Tic. A.Ş., Türkiye’nin her yöresinde çalışan 15 binin üzerindeki makina parkı ile önemli bir pazar payına sahiptir. Diğer yandan dünya kalitesinde üretim ve hizmet amaçlayan firma, Paraguay’dan Çin’e, Mısır’dan Polonya’ya kadar 30′u aşkın ülkeye ihracat yapmaktadır.

Makine araştırma geliştirme projelerini ve tüm teknik çizimleri kendi bünyesinde gerçeklestiren firmamız, halen yedi ayrı çesit profil makinası, masif parke makinalari, lamine ve laminat parke makinaları, lamine parke presi, papel dilimleme makinası, bileme makinası, pinomatik ve hidrolik presler ve bıçak imalatı yapmaktadır.

Türkiye’deki ve dünyadaki müşterilerine en kaliteli hizmeti vermenin gayreti ve kıvancı içindedir.